הדברת פשפש המיטההדברת פשפש המיטה – מיהו פשפש המיטה בעצם?

פשפש המיטה הוא חרק קטן מסדרת הפשפשים. חרק שטוח חסר כנפיים . צבעו חום אדמדם וגודלו 4-5 מ"מ אורך ו1.5-3 רוחב. מחזור החיים של פשפש המיטה : הטלת הביצים, נימפה ופשפש בוגר. הפשפשים מעדיפים לשהות בקבוצות  במקומות מסתור : סדקים וחורים. בשעות האור הם מסתתרים ובשעות הלילה יוצאים ממקומות המסתור ונמשכים לחום גופנו כמוכן הפשפש ניזון מדם חם ולרוב הם ניזונים מדם חיות המחמד.

הדברת פשפש המיטה – איך אפשר לדעת שמדובר בפשפש מיטה בכלל?

  • סימני דם על גבי הסדינים והפרשות על הקירות.
  • מגלים סימני גרד בעיקר באזור החזה צוואר ובטן. ומקומות שלא היו מכוסים בזמן השינה (להבדיל מפרעושים שעקיצותיהם מופיעות בעיקר ברגליים).
  • לפשפש המיטה ריח דוחה.

הפשפשים מתרבים מהר ולכן חשוב לנקוט במהלכים שיגמרו עם הפשפשים אחת ולתמיד.

הדברת פשפש מיטה חייבת להיתבצע ע"י מדביר מוסמך ומיומן שמכיר את הדרכים המקצועיות לבצע הדברה טובה יעילה ואחראית.

הדברת פשפש המיטה- איך מטפלים בבעיה?

כל פעולות ההדברה של פשפש המיטה חייבות להתבצע רק כחלק מהדברה משולבת. הדברה משולבת כוללת :  שאיבה חזקה וטובה בכל המקומות הנגועים בפשפשים ,מזרונים, שמיכות, שטיחים, כריות וספות ועוד…

  • השמיכות והמצעים יש לכבס בטמפרטורה גבוהה ולתלות לייבוש באור השמש.
  • סתימת סדקים וחריצים.
  • שטוף היטב את בעלי החיים בשמפו נגד פשפשים.
  • יש להרים את כל החפצים מן הרצפה.

הדברת פשפש מיטה – על התהליך

טיפול בחום ובקור חימום הבית והקפאת חפצים ובגדים .שיטה זו תדביר את כל הדרגות כולל ביצים. שיטת טיפול זו אפקטיבית  מכיוון שהיא מבוססת על הרגישות הגבוהה של הפשפשים לחום גבוה ולקור מקפיא.

ריסוס הפשפשים – בחומרי הדברה מורשים ע"י משרד להגנת הסביבה. הריסוס יתבצע באזורים הנגועים ובחדרי הבית. ניתן להיכנס לבית לאחר ייבוש חומר הריסוס.

הדברת פשפש מיטה חייבת להתבצע בצורה יסודית שתכחיד את כל הפשפשים והביצים. את הדברת פשפשי המיטה חייב לבצע רק מדביר מקצועי ומיומן בעל רישיון הדברה מטעם משרד להגנת הסביבה. הדרך הטובה והיעילה נגד פשפש המיטה לשמור על הגיינה וניקיון. לפני שמכניסים הביתה רהיטים או מיטות יד 2 רצוי לבדוק שאין פשפש מיטה.

קרא עוד: הדברת פשפשים