הדברת פשפשיםהדברת פשפשים – רקע על הפשפשים

פשפשים הינם ממשפחה של חרקים ,חרק שטוח חסר כנפיים שצורתו אובלית. צבעו בגוונים של חום אדמדם ואורכו כחצי ס"מ. הפשפש הנפוץ בארץ הוא פשפש המיטה . הפשפש הינו טפיל המוצץ דם מחיות ודם מבני אדם. הפשפשים גם עוקצים וגורמים גרוד קשה. כמוכן עקיצתם של הפשפשים חדה והיא גורמת לנפיחות גדולה ,כאשר הם יכולים לעקוץ בכל מקום בגוף הפשפשים לא ידועים כמעבירי מחלות לבני אדם.

חשוב לציין כי פשפשים אינם פרעושים.

הדברת פשפשים  – עוד מידע על הפשפש

הפשפש אינו מקפץ כמו פרעוש ולא מסוכן כמו פרעוש.יחד עם זאת הוא מהווה מטרד רציני כאשר הוא נמצא באזור מגורים. איך נדע שהותקפנו בפשפשים ? ניתן לזהות את נוכחות הפשפשים כאשר  מזהים סימני דם ,הפרשות על הקירות בצורת גרגירים שחורים,סימני גרד ובנוסף לפשפש ריח רע. מקומות המסתור של הפשפשים – הפשפש רגיש לקרני שמש ולכן במשך היום יתחבא בסדקים ומרווחים צרים, בקירות , מתחת למזרן, מאחורי תצונות , ספות ועוד. בשעות בלילה הפשפשים יוצאים מהמחבוא ונמשכים לחום גופנו. הפשפש מוצץ דם וחי על גופנו ועולה עלינו רק למטרת תזונה.

הדברת פשפשים – איך בעצם מדבירים פשפשים ?

לפני הדברת פשפשים רצוי לבצע מספר פעולות : צריכים להוציא אותם ממקומות המסתור. נצטרך לשאוב ספות כלי מיטה מזרונים וכל המקומות הנגועים. את השמיכות והמצעים יש לכבס בהרתחה ולתלות בשמש.את חיות המחמד לרחוץ בשמפו נגד פשפשים ולספר כלבים עם פרווה ארוכה. יש להרים חפצים מהרצפה.

הדברת פשפשים מתבצעת אך ורק עם מדביר מוסמך ומיומן. שמכיר את השיטות והדרכים לטפל ולבצע הדברה מקצועית.

שיטות ההדברה : קיימת שיטת הדברה ביולוגית שהיא פיזור זן של פשפשים שניזון מפשפשים.

ריסוס פשפשים – בחומרי הדברה מורשים שאושרו ע"י משרד להגנת הסביבה. בעיקר בחדרי שינה בארונות ובאזורי המיטה, מאחר ואלו הם האזורים העיקריים שבהם מתחבאים פשפשי מיטה. במהלך היום כשהם אינם פעילים ניתן להיכנס לשטח שעבר הדברה ולאחר ייבושו המוחלט ואוורורו. מאחר ובהדברת פשפשים נחשבת למסובכת מכיוון שהפשפשים מסתתרים במקומות מסתור שלא נראת לעין סדקים ,חורים ועוד.

איתור הפשפשים יוכל להיתבצע עם פנס בעל עוצמה שבעזרתו המדביר יכול לאתר את הפשפשים בביתנו. הריסוס פוגע בביצי הפשפשיפ וכך מונע מהדור הבא להיתפתח. חשוב להבין פשפשים מתרבים במהירות .אם הדברת פשפשים לא תעשה בצורה יסודית ,היא לא תיפסק. הכחדת פשפשי המיטה מתבצעת רק עם מדביר בעל היתר הדברה מוסמך ומקצועי.

קרא עוד: הדברת פשפש המיטה